Сонячні електростанції (СЕС)

для зменшення власного споживання

В найближчі 5 років прогнозується подальше зростання вартості електроенергії. Одним із варіантів вирішення питання зростання вартості електроенергії є заміщення дорогої електроенергії з зовнішньої електромережі дешевою електроенергією з власної мережевої СЕС. Об’єм заміщення електроенергії, в залежності від характеру споживання, може складати 70-90% у весняно-літній та 15-20% в осінньо-зимовий періоди (орієнтовно 30-50% сумарно за рік). Це дозволяє знизити поточні витрати та підвищити енергоефективність та конкурентоспроможність.
Така СЕС може бути встановлена будь-де, — на об’єкті виробництва, торговому центрі, складському приміщенні, школі, лікарні або будь-якому іншому об’єкті де є постійне споживання в денний період.
Сонячні електростанції (СЕС) для зменшення власного споживання забезпечує власне споживання електроенергії об’єкту, доки світить сонце. Коли «сонячної енергії» недостатньо, різниця автоматично береться з загальної мережі.
Сонячні електростанції для власного споживання вигідні ще й тим, що не вимагають виконання проектів на приєднання і отримання ліцензії. А з довгого переліку дозвільної документації вимагається лише узгодження з ДАБІ. У підсумку термін реалізації подібного проекту становить 1-2 місяці і починає економити електроенергію з першої хвилини запуску станції.

Як працює СЕС для економії

В світлу пору доби необхідну електроенергію Ви тримуєте з власної сонячної станції. Якщо потужності сонячної енергії недостатньо – Ви споживаєте енергію з мережі.
При наявності правильно орієнтованих площ дахів можна зменшити річне споживання електроенергії на підприємствах на 30-50%. Даний вид станцій може бути застосований в офісних приміщеннях, на виробничих лініях, логістичних складах, супермаркетах, магазинах, автомийках, школах, садках, лікарнях та інших об’єктах, де є стабільне споживання в світлу пору доби.
Для зменшення власного споживання пропонується встановити безакумуляторну мережеву СЕС. При будівництві такої СЕС проводиться повний аналіз характеру споживання електроенергії на об’єкті. В залежності від характеру споживання та особливостей установки сонячних панелей, підбирається відповідна потужність СЕС (в кожному випадку індивідуально) з урахуванням споживання в місяці максимальної генерації електроенергії (травень-липень).
Такий підхід дозволяє відчути максимальний економічний ефект роботи станції, шляхом зменшення кількості випадків, коли станція буде працювати в режимі обмеження генерації в мережу і мережевий інвертор із смарт-лічильником штучно обмежують продуктивність СЕС.
В залежності від характеру споживання та особливостей установки сонячних панелей, підбирається потужність сонячної електростанції (в кожному випадку індивідуально), яка може замістити у весняно-літній період 70-90% власного споживання і 15-20% від споживання восени та взимку.

Період окупності станції:

залежить від поточного тарифу на електроенергію для даного об’єкта. З урахуванням тарифів на електроенергію для юридичних осіб у 2019 році орієнтовний термін окупності таких станцій під власне споживання становить 6 років. Якщо враховувати подальше ймовірне зростання тарифів на електроенергію для підприємств, строк окупності таких проектів буде зменшуватись ще більше.